Verdiğimiz Kurumsal Hizmetleri İnceleyin

Web Site Tasarımı ve Programlama

Ibrala Medya

Karaman’ın lider ajanslarından olan İBRALA Medya’nın profesyonel iş yelpazesinde müşterileri için kurumsal web tasarım, web yazılım, kurumsal kimlik tasarımı ve dijital pazarlama alanında çözümler yer almaktadır.

Bizim için “iş” olmaktan çok öte olan, sanat ve parlak fikirlerin birlikte harmanlandığı bir üretim süreci olarak tanımladığımız web tasarım sürecimizde, hedef kitlenize en doğru görsel mesajları iletmek birinci önceliğimiz. Marka mesajınızı iletmenizin en kalıcı ve etkili yolu, müşterileriniz sizi dijital dünyada aradığında kolay kullanımlı ve mükemmel tasarlanmış bir web sitesi oluşturmaktan geçer.

İBRALA Medya ve Web Tasarımı Hizmeti

İBRALA Medya, web tasarım çalışmalarında her zaman global ve trend çizgileri kullanarak görsel tasarımlar oluşturur. Hem hızlı açılan web siteleri hem de SEO uyumlu web tasarım çalışmaları gerçekleştiren İBRALA Medya, yazılım konusunda da güncel kod yapılarını kullanır. Modern web arayüz tasarımları yapan İBRALA Medya’nın çalışmaları aynı zamanda SEO uyumludur ve dönüşüm oranı yüksektir.

Yalnızca web sitenizi tasarlamakla kalmaz, mesajınızı en etkili şekilde iletebilmeniz için tasarımınızı geliştirir, mesajlar ve görseller konusunda da size destek olur. İçerik üretimi sürecinde ve içeriklerin sitenize eklenmesi aşamalarında şu noktalara dikkat ediyoruz:

 • İçeriklerin markanızla uyumlu olması.
 • Arama motorları için optimize etmek.
 • İçeriklerin hem tasarım hem de görsellerle uyum içerisinde olması.
 • Hedef kitlenizin kolayca ulaşabileceği kelimelerin titizlikle belirlenip eklenmesi.

Kurumsal Kimlik

Ibrala Medya

Kurumsal kimlik, bir şirketin sahip olduğu imajını dışarıya nasıl yansıttığını gösteren işaretlerin toplamıdır. Bir firmanın, markanın ya da kurumun şirket içi ve şirket dışı duruşunu, davranışını kısacası imajını temsil eden kavramlar, şirketin kurumsal kimliğidir.

Başka bir ifadeyle anlatmak gerekirse, bir firmanın hem iç hem de dış dünyada görünen yüzü o firmanın kurumsal kimliğini yansıtır. Kurumsal kimlik sayesinde firmalarda oluşabilecek kimlik karmaşasının önüne geçilir. İyi kurgulanmış bir kurumsal kimlik müşterilerin, hitap edilen hedef kitlenin ya da diğer firmaların gözünde saygınlık kazandırır. Bunun dışında etkili ve akılda kalıcı şekilde tasarlanmış olan kurumsal kimlikler firmalar tarafından da özümsendiği için, müşteriler nezdinde firmaların prestijini artırarak, akıllarda daha fazla kalmalarını sağlar.

Marka kimliğinin temel unsurları:

Marka kimliğinin temel unsurunu firmanın adı oluşturmaktadır. Markayı tanıtmak için önemli bir unsur olan firma adı, kendi ürün ve hizmetlerinizi rakiplerinizinkinden ayrı olarak ayarlamanızda yardımcınızdır.

Akılda kalıcı bir şekilde belirlenen logo tasarımı, kırtasiye tarzınızı şekillendiren ve sizi diğerlerinden ayıran görsel bir işarettir.

Her renk tonunun kendine has bir dili, bir çağrışımı vardır ve farklı duyguları harekete geçirir. Renk kombinasyonundaki denge, mesajınızı doğru hedef kitleye göndererek markınızı akılda kalıcı hale getirir.

Kuruluşunuzun imajını yükseltmeye yardımcı olan iyi tasarlanmış bir kırtasiye ile herhangi bir endüstride kurumsal tarzınızı tanıtabilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Ibrala Medya

Sosyal medya platformları şirketlerin, markaların ya da kişilerin kendilerini hedef kitlelerine dilediği gibi anlatabildiği, internet üzerindeki platformların genel adıdır. Bu tanım göz önüne alındığında sosyal medyanın bu kadar çok kullanılmasındaki nedenler de kolaylıkla anlaşılabilir. Kişiler ya da markalar sosyal medya üzerinden hedef kitlesine göreceli olarak bir ücret ödemeden kolaylıkla ulaşabiliyor. Daha da önemlisi insanlarla algısını, tarzını, düşüncesini paylaşabiliyor.

Bunun yanında markalar söylemek istediklerini en iyi yansıtacak sosyal medya platformlarını da seçme özgürlüğü yakalıyorlar. Fotoğraflar üzerinden tanıtım yapmak isterse Instagram’ı, sadece videolarla yansıtmak istediğinde Youtube’u, tamamen kurumsal olmak için Linkedin’i ya da eğlence odaklı olmak için Snapchat’i seçebileceği gibi hepsi içinse Facebook’u tercih edebiliyor.

Sosyal medya tercih edilebilirlik açısından televizyon gazete ve film gibi geleneksel medyaya fark atıyor. Çünkü; sosyal medya danışmanlığı

Bu mecralara göre daha fazla erişilebilir olan sosyal medya platformları herkesin kullanımı için uygundur. Kontrol altında olan geleneksel medyada mesajlar ortaya çıktıktan sonra değiştirilemez ancak sosyal medyada paylaşımlara yorumlara anında müdahale etmek mümkündür. Sosyal medya bu anlamda özgürdür. Tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden biri de sunduğu bu ifade özgürlüğüdür.

 • İçerik Yönetimi
 • Moderasyon
 • Sosyal Medya Takibi
 • Online İtibar ve Kriz Yönetimi
 • Dijital PR
 • Sosyal Medya Yönetimi

Mobil Uygulama

Ibrala Medya

Türkiye’de kullanıcıların cep telefonu ve tabletleri üzerinden internete bağlanma oranı %65 olarak belirlenmiştir. Markanıza ait bir uygulamanızın olması, bu denli büyük bir pazara hitap edebilmeniz, pazardaki marka bilinirliğinize ve müşterilerinize “omni-channel” olarak adlandırılan “Çoklu Kanal” üzerinden ulaşmanız açısından oldukça önemlidir.

Her kanal üzerinden hedef kitlenize en hızlı şekilde ulaşmak, uygulamanızın temel amacıdır. Mobil uygulamalar ticari bir altyapıda veya yalnızca firma profilinizi yansıtacak yapıda tasarlanabilir.

Müşterilerinizin sizi alternatif platformlarda takip edebilmesini sağlamak ve satış kanallarınızı genişletmek, uygulama dükkanlarında marka ve projenizin yer alması ile mümkündür.

Mobil uygulamalar kullanıcılara bu kadar yakınken bunun faydalarından yararlanmamak sizin için oldukça büyük bir kayıp olacaktır. Özellikle marka kimliği oluşturmak için bir mobil uygulamanızın var olması gerekir. 

Mobil uygulamanız ile hedef kitlenize daha kolay ulaşabilir aynı zamanda oluşturduğunuz etkinlik, kampanya, güncel içerikler ve indirimleri kullanıcılara daha kolay ve hızlı bir şekilde iletebilirsiniz. Tüm bu avantajların yanı sıra dijital pazarlama aracı olarak da sizlere büyük bir fırsat sunacaktır. 

Özellikle ürün ve hizmet satışı yapan e-ticaret siteleri için mobil aplikasyonlar potansiyel müşteriler ile arasındaki bağı kuvvetlendirecektir. Çünkü kullanıcılar, internet üzerinden yaptıkları alışverişlerin ortalama %80’inini mobil cihazları kullanarak gerçekleştiriyor.

 • Android Uygulama Geliştirme
 • IOS Uygulama Geliştirme
 • Web Tabanlı Uygulamalar
 • Cross Platform Uygulamalar
 • Online Satış Uygulamaları

Video Prodüksiyon

Ibrala Medya

Günümüz teknoloji ve iletişim çağının en efektif stratejileri arasında yer alan video prodüksiyon hizmetleri, marka ya da kurumunuzu görsel ögelerle anlatmak adına oldukça önemli bir araçtır. Çünkü hedef kitleye ulaşma yolunda kullanılabilecek en önemli faktörlerden biri görselliktir.

İBRLA Medya bünyesinde video prodüksiyon alanında uzman ekibimizle birlikte kurumsal/bireysel marka tanıtımı amaçlı film çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Sektördeki son gelişmeleri yakından takip ediyor ve markanızı en iyi anlatacak çalışmalara imza atıyoruz. Bünyemizde oluşturduğumuz ve markanıza özel olarak tasarlanan video tanıtım filmleri ile kurumunuzu ve fikirlerinizi görsel olarak anlatırken hedef kitlenize en uygun mesajı en hızlı şekilde verebileceksiniz.

 • Tanıtım Filmi (Kurumsal Tanıtım Filmi),
 • Ürün Tanıtımı,
 • Mekan Tanıtımı,
 • Kitap Tanıtımı,
 • Etkinlik Tanıtımı,
 • Web Sitesi Tanıtımı,
 • Reklam Filmi, Masaüstü Reklam Filmi, İnteraktif Video,
 • Belgesel Prodüksiyonu,  
 • Bant Reklam,
 • Jenerik & Fragman,
 • Lansman Videoları, Video Davetiye, Klip Prodüksiyonu
 • Logo Animasyonu, 2D-3D Animasyon, Görsel Efekt,
 • Online Video, Viral Video, Ürün Videoları, Eğitim Videoları, TV Programı, Müşteri Görüşü Videoları 
 • Etkinlik Prodüksiyonu,
 • Kamu Spotu, Röportaj,
 • Motion Graphics, Kurgu & Montaj,
 • Video Sunum, Stüdyo Çekimleri,
 • Dış Mekan Çekimleri, Hava Çekimleri, Etkinlik Çekimleri ve Green Box Çekimleri gibi video ihtiyacı duyulan her konuda sistematik çalışmalar gerçekleştirerek tam hizmet sunar.

Baskı

Ibrala Medya

Sektörde sürekli ihtiyaç duyulan ve oldukça çeşitli kategorileri olan baskı, tanıtımın dışında bilgi verme amacıyla da sık sık başvurulan bir üründür. Tanıtım broşürlerinden afişe, pankarttan uyarı levhalarına, araç giydirmeden cam folyo uygulamasına kadar çeşitli bir uygulama alanına sahiptir. Bu uygulamalarda en önemli nokta baskı kalitesi ve baskı yapılan ürünün kalitesidir. Daha geniş çerçevede incelersek baskı yapılacak tasarım, özellikle tanıtım amaçlı baskılarda önem arz etmektedir. Böyle durumlarda ihtiyaç duyulan metin de ortaya konulur ve bir reklam bütünlüğü oluşturulur.

Kullanım alanları germe tabela ve totemlere kadar uzayan dijital baskı, ayrıca bu ürünlerin fiyatlarını oldukça düşürmektedir. Ürünün baskı kalitesine göre uzun kullanım ömrü, özellikle brandalarda tercih sebebi olmasını sağlar. Kullanılan baskı makinesinin kalitesi, bahsedilen baskı kalitesini belirler. Solma ve yıpranmalara karşı daha dayanıklı baskıların üretilmesini sağlamak kaliteli baskı makinelerin işidir.

Araç giydirme uygulamalarının kalitesi iyi bir tasarım ve folyo uygulama becerisi ile ilişkilidir. Marka kimliğine uygun tasarımlar hazırlanır ve folyoların şişme yapmayacak şekilde uygulanması gerekir. Uzun süreli kullanım için özellikle kaliteli folyo kullanımı önemlidir. Dijital baskı teknolojisi ile bu folyolara uygulanan tasarımların baskı kalitesi sonraki solma gibi handikapları engellemek adına önemlidir.  Dijital baskı bazı özel folyolar dışında hemen hemen hepsine uygulanabilir.

 • Katalog Tasarımı
 • Medya İlanları Tasarımı
 • Broşür Tasarımı
 • İnsert Tasarımı
 • Matbaa Hizmetleri

Grafik Tasarım

Ibrala Medya

Reklamın sahip olduğu temel fikri iletmek için metinler dışında kaynaklara başvurmamız gerekir. Reklamı daha etkili bir hale getirmek için bu kanalların profesyonel şekilde kullanılması son derece önemlidir. Reklam sunumunun önemli bir parçası olan grafikler, iletmek istenen mesaja uygun şekilde tasarlanmalıdır.

Reklam metni grafik ile uyumlu olmalı ve bir araya gelince çarpıcı bir sunum oluşturulmalıdır. Bu nedenler, reklam sektöründe grafik tasarım alanında profesyonel çalışanlara sahip olmanın önemini ortaya çıkardı. Reklam fikirlerinin sadece sözlü ve metin olarak değil, görsel olarak da tüketiciyi etkisi altına alması gerektiği fikrinde buluşuldu.

Reklam ajanslarının olmazsa olmaz departmanlarından biri olan grafik tasarım, kimi ajanslarda üstünü düşülen, kimilerinde sadece istedikleri verilip öylece kendi haline bırakılan çocuklar gibidir. İlk örnekten alınan verim sürekli ve gelişen bir tarza sahipken, ikincisinde durumlar hep bir sürpriz bekler. Ürünler inişli çıkışlı maceralardan çok çıkışlı ve kararlı bir yol izlemeyi severler.

Müşteriler de aynen böyledir. Ürünlerini sürprizden uzak tutmayı severler. Bu yüzden grafik tasarım üstüne fazlasıyla düşülmesi gereken bir alandır.

 • Kurumsal Kimlik Tasarımı
 • Logo Tasarımı
 • E-Posta Şablon Tasarımı
 • Sosyal Medya Konsept Tasarım
 • Banner Tasarımı
 • Broşür Tasarımı
 • İsteğe Özel Tasarımlar

Tabela Totem

Ibrala Medya

Tabela, tüketicinin marka konusunda ilk fikrinin oluşmasını sağlayan etkenlerden biridir. Tabelanın etki bıraktığı birçok özelliği olabilir; gösteriş, renkler, tasarım bunlar arasında öncelikli olanlardır. İbrala Medya olarak uzun süredir içerisinde bulunduğumuz tabela sektöründe çıkardığımız işler sonucunda, aldığımız tüm geri dönüşler olumlu yönde olmuştur.

Özel tasarımlar ve alışıldık ürünlerden farklı ürünler kullanarak oluşturduğumuz tabelalar, gösteriş ve renkler konusunda özenle hazırlanmıştır. Totem konusunda da başarımızı koruyarak marka tanıtımlarının en iyi şekilde yapılmasını sağladık. Sektörün bu alanda İbrala Medya’ya  yaptığı övgülerin karşılığını vermek için elimizden gelenin en iyisini yapmak için arı gibi çalışılıyoruz.

Tüketiciler markalar ile ilk karşılaşmasında, ilk marka mesajını almış olurlar. Markalar tıpkı insanlar gibi müşteriyle konuşurlar. Bu ilk görüşme iki taraf içinde oldukça önemlidir. Bu an verilecek iyi bir marka mesajı, tüketicinin satın almaya yönelik ilk adımı atmasını sağlar. 

Tabela ve totemlerinizin bu ilk adımları harekete geçirebilmesi için iyi bir mesaja sahip olmaları gerekir. Bu yapılan tanıtım ayaklarından sadece biridir ve elbette tek başına başarılı olması beklenemez. Tüm tanıtım hizmetleriyle uç uça çalışan bu markanın ilk izlenimi, görsel olarak iyi bir algı bırakma üzerine kuruludur.

 • Totem tabela,
 • Işıklı totem,
 • Işıksız totem,
 • Totem,
 • Yol tabelası,
 • Pilon totem

Bizi Tercih Eden Mutlu Müşterilerimiz

Ibrala Medya, tüm bilişim hizmetlerinizde güçlü ve dinamik ekibiyle yanınızda olmaktan gurur duyuyor